DataGridView Koşula Göre Satır Renklendirme

Mesut Güneş

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olduktan sonra birçok firmada Yazılım, İş zekası ve Veritabanı Uzmanı olarak çalıştım. Şuan Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Doğan Online’da Veritabanı Yöneticisi olarak çalışıyorum.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. mehmet dedi ki:

  iyi günler benim size şöyle bir sorum olacak. ör: a kolonumun içinde mehmet olan kelimeyi bulacak ve b kolonunda ona karşılık gelen(satır hizası olarak) hücreyi renklendirecek. nasıl yapabilirim bunu yardımlarınız için teşekkürler.

 2. Merve Karagöl dedi ki:

  Merhaba, bende dataGridview’e accessden veri çekiyorum. MalzemeNo adlı bir sütunum var eğer dolu ise renklerin kırmızı olmasını istiyorum fakat bir türlü yapamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

 3. Mesut Güneş dedi ki:

  Merhaba, grdKontrol.Rows[i].Cells[“MalzemeNo “].Value.ToString().Length>0 koşulu oluşturup yukarıdaki renklendirme işlemi ile yapabilirsiniz.

 4. yavuz kaya dedi ki:

  datagridview içinde arama yaptırıyorum bulunan değerin hücre rengini değiştiryorum

  proplem olan veri tabanında aynı değerden 2 veya daha fazla aynı değer varsa onşarında aramada rengi değişiyor benin istediğim her aramada bir veri bulunsun bu kanuda yarıdm ederseniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir