Okudum: Alışkanlıkların Gücü

aliskanliklarin-gucu-kitabiSayfa Sayısı: 432
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe
Yayınevi: Boyner Yayınları

Alışkanlıkların Gücü’nde New York Times’ın ödüllü iş dünyası muhabiri Charles Duhigg, alışkanlıkların neden var olduğunu ve nasıl değiştirilebileceğini keskin zekası ve muazzam ifade yeteneğiyle keyifli bir şekilde anlatarak, insanoğlunun doğasına yönelik yepyeni bir bakış açısı ortaya koymaktadır.

Kitabı okuduğunuzda, bazı insanların ve şirketlerin kendilerini neden bir çırpıda değiştirebildiklerini, bazılarınınsa neden yıllarca uğraştıkları halde değişmeyi başaramadıklarını anlayacaksınız.


Bir hayli ilgi çekici konulardan oluşan kitap, hafızanızı kaybetmiş biri bile olsanız doğru alışkanlıklar sayesinde hayatınızı sürdürebileceğinizi etkileyici örnekleri ile bize sunuyor. Kilo vermede zorlananlar, sigarayı bırakamayanlar, dizi bağımlıları ve birçokları için bu kitabı okumalarını tavsiye ederim.

Kitabı okuduktan sonra yaptığınız hareketleri neden yaptığınızı en azından anlamış olacaksınız. Alışkanlıklarınızın altında neler yattığını anlayabileceksiniz. Her kitapseverin kütüphanesine katması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Mesut Güneş

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olduktan sonra birçok firmada Yazılım, İş zekası ve Veritabanı Uzmanı olarak çalıştım. Şuan Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Doğan Online’da Veritabanı Yöneticisi olarak çalışıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.