Okudum: Zengin Baba Yoksul Baba

IMG_20151221_131850Sayfa Sayısı: 260
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

 

Zengin Baba, Yoksul Baba’yı okuduktan sonra Zengin olmak için yüksek bir gelire sahip olmanız gerektiği saplantısı yerle bir olacak. Evinizin bir aktif varlık olduğuna inancınız sarsılacak, Çocuklarınıza para kazanmanın yollarını öğretmek için okuldaki sisteme güvenemeyeceğinizi göreceksiniz,Aktif ve pasif varlıkları yeniden tanımlayacaksınız,Çocuklarınızın gelecekte finansal başarı sağlamaları için parayla ilgili onlara öğretmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.Robert Kiyasaki insanlara insanlara milyoner olmayı öğretir.Ona milyoner öğretmen denmesinin nedeni bu.”İnsanların maddi sıkıntılar içinde boğuşmasının neden, okulda geçirdikleri onca yıl boyunca para konusunda hiçbir şey öğrenmemeleri. Sonuçta para için çalışmayı öğrenirler,ama parayı kendileri için çalıştırmasını hiç bilmezler.”


Robert T.Kiyosaki ‘nin yazmış olduğu Zengin Baba Yoksul Baba kitabını bir solukta okuduğumu itiraf etmeliyim. Çevremde de herkese tavsiye etmiş olduğum kitap, içi dolu örnekler ile bakış açınızı, düşüncelerinizi değiştirecek. İster kendi işinizi kurmak isteyenlerden olun, ister maaşlı bir işte çalışanlardan olun ama kesinlikle bu kitabı kütüphanenize kazandırıp okuyun. En kısa zamanda Robert T.Kiyosaki ‘nin diğer kitaplarını da temin edip okuyacağım.

 

Mesut Güneş

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olduktan sonra birçok firmada Yazılım, İş zekası ve Veritabanı Uzmanı olarak çalıştım. Şuan Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Doğan Online’da Veritabanı Yöneticisi olarak çalışıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.