Windows 8 Tüketici Önizleme – Client Hyper-V

Windows 8 son kullanıcı sürümünde yer alan birçok heyecan verici özellik arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de hiç şüphesiz Client Hyper-V. Makine sanallaştırması noktasında Hyper-V desteğini arkasına alan Windows 8, üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duymadan başarılı, performanslı ve güvenli makine sanallaştırması gerçekleştirirebiliyor. Client Hyper-V sayesinde, Windows 8 çalıştıran ve donanımsal ön gereksinimleri karşılayan diz üstü, masa üstü ve hatta tablet sistemlerde bile birden fazla sanal işletim sistemini paralel olarak çalıştırabilmek mümkün. Öncelikli hedef kitlesi BT Uzmanları ve Yazılım Geliştiriciler olan Client Hyper-V üzerindeki misafir işletim sistemleri 32bit veya 64bit Windows sistemler olabileceği gibi, Linux türevi işletim sistemleri de olabiliyor.

Windows 8 Client Hyper-V ile ilgili daha fazla detay ve özellik demoları için 50dk’lık Türkçe sunum kaydını izleyebilirsiniz.

Sunumu hazırlayıp bizlerle paylaştığı için sayın Serhat Akıncı’ya teşekkürlerimi iletirim.

Mesut Güneş

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olduktan sonra birçok firmada Yazılım, İş zekası ve Veritabanı Uzmanı olarak çalıştım. Şuan Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Doğan Online’da Veritabanı Yöneticisi olarak çalışıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.