Yandex.Görsel’in Arayüzü Yenilendi

Beğendiğim ve severek kullandığım Google’ye sağlam rakip olan. Bir rus arama motoru Yandex ‘in görseller araması yenilendi. Dün gece tamamem yenilenen bu servisi ile yandex güçlü adınlarla arama motoru piyasasında bende varım diyor. Özellikle mail hizmetini çok sevdiğim bu arama motorunun bir mail ile tek seferde 2gb dosya göndermeye olanak sağlaması gerçekten çok güzel bir özellik. Tabi ki ülkemizde kimse 2gb mail gönderecek kadar sağlam bir bağlantıya sahip değil ancak eskiden 30 – 40mb ‘lık belgeleri göndermek için dosya yükleme siteleriyle haşır neşir olmamıze gerek kalmadı. Bugün yayınlanan görsel arama hizmetinin tanıtım videosunu incelemenizi öneririm.

Görsel arama servisi olan Yandex.Görsel, ülkemizde Yandex web portalıyla aynı anda Eylül 2011‘de hizmete başlamıştı. O zamandan beriTürkçe sayfalarda on milyonlarca resim arayabiliyor. Yandex.Görsel’dearama içerisinde toplam yaklaşık 5.5 milyar görsel bulunuyor.

 

 

 

 

Mesut Güneş

Selçuk Üniversitesi Bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olduktan sonra birçok firmada Yazılım, İş zekası ve Veritabanı Uzmanı olarak çalıştım. Şuan Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Doğan Online’da Veritabanı Yöneticisi olarak çalışıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.